12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Во Охрид откриени седум мигранти од Мароко

Во Охрид откриени седум мигранти од Мароко

Translate (Eng):[gtranslate]

На 10.05.2021 на подрачјето на Охрид од полициски службеници од СВР Охрид откриени се седум лица-мигранти од Мароко, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

-Лицата се приведени и предадени во Прифатниот центар во Гевгелија за понатамошна постапка, истакна Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -