22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Драма во Прилеп: Непознато лице се обидело да прегази полициски службеници при...

Драма во Прилеп: Непознато лице се обидело да прегази полициски службеници при што удрило во нивните возила.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 10.05.2021 во 18.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 14.20 часот, додека полициски службеници извршувале работни задачи, патничко возило „шаран”, со бугарски национални ознаки, кое се движело на магистралниот пат Прилеп – Битола се обидело да удри во мотор „бмв”, сопственост на МВР, а во близина на с.Лагово возачот го запрел возилото и избегал, додека возилото се придвижило назад и удрило во моторот „бмв” и патничко возило „јети”, и тоа сопственост на МВР. По целосно расчистување и документирање на случајот, против возачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -