19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Од четврток полицискиот час ќе трае само по четири часа....

Од четврток полицискиот час ќе трае само по четири часа….

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата на денешната 69-та седница донесе одлука полицискиот час, од 13 мај, да почнува на полноќ, наместо од 23 часот како што беше досега, и да трае до 4 часот наутро.

По претходно донесената одлука на Владата од 27 април, исклучок од забраната за движење ќе има утре, односно од 12 кон 13 мај, кога поради верскиот празник Рамазан Бајрам нема да има полициски час.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -