12.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 25, 2021
Почетна Македонија Лажна е веста дека вечерва има пукање во Ченто !!!!

Лажна е веста дека вечерва има пукање во Ченто !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Лажна вест е наводната престрелка во Ченто
Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие портали туку да се информираат од професионалните медиуми, кои објавуваат проверени информации.
Во Ченто вечерва имаше сообраќајна незгода, а не престрелка, како што беше објавена лажна вест.

Извор: MVR

РЕКЛАМА