19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонија на ОИ во Токио

Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонија на ОИ во Токио

Translate (Eng):[gtranslate]

Дејан Георгиевски е вториот македонски олимпиец учесник во Токио, по борачот Могамедгаџи Нуров.

Дејан Георгиевски овој месец испиша историја откако обезбеди норма за Олимписките игри во Токио со одлично издание на квалификацискиот турнир во Софија.

Попладнево пристигна и информација дека тој ќе ја предводи македонската делгација на Далечниот Исток и ќе биде знаменосец. Ова на социјалните мрежи го откри Дарко Костовски, тренер во клубот „Бутел“.

РЕКЛАМА

„Денеска е ден на Македонското знаме! Почитувани, со посебно задоволство сакам да ве известам дека нашиот олимпиец Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонскиот олимписки тим на олимписките игри во Токио“ – напиша Дарко Костовски.

- Реклами -