19.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЗа момент ќе помислите дека овие Битолчанки садат цвеќиња, но за жал...

За момент ќе помислите дека овие Битолчанки садат цвеќиња, но за жал не е така, тие ги крадат !!!

На социјалните мрежи денес кружи фотографија на која добро се гледа како три Битолчанки крадат цвеќиња во Битола.

Но за жал ова не е нешто ново, вакви примадони има во секој град и после истите овие ќе се жалат како градовите во Македонија не се уредени зошто не се одржуваат парковите, зошто не се садат цвеќиња и.т.н.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...