Од работа нема срамота: Фолк пејачот Спасен Силјаноски со лопата во раце рачно ги обработува неговите ниви…

Настапите на музичарите повеќе од една година се забранети поради новонастанатата ситуација со Ковид-19. Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дека од 1ви јуни можно е да се даде одлука со која ќе смее да се одржуваат свадби на отворено, под услов трендот на мал број на новозаразени од Ковид-19 да продолжи, со што на оваа вест најмногу се израдуваа музичарите…

Додека повеќето од естрада чекаат зелено светло за започнување на нивните настапи, а во меѓувреме повеќето се жалат на економската криза, фолк пејачот Спасен Силјаноски пред неколку дена на својот фејсбук профил објави фотографија со која даде до знаење се фатил за работа, но не со музика.

 

,,Работно утро. На кој му е досадно нека повели кај мене на село, имам доволно лопати за сите. ” – напиша тој и објави фотографија на која држи лопата.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here