29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаТрагедија во Струга: Пронајден мртов маж до првтеното возило....

Трагедија во Струга: Пронајден мртов маж до првтеното возило….

Синоќа во 19: 40 часот во ОВР Струга било пријавено дека на шумски пат во атарот на струшкото с.Делогожда било забележано превртено патничко возило „нисан примера“, со струшки регистарски ознаки и починато лице во близина на возилото.

Од извршениот увид, предводен од надлежен Јавен обвинител, било констатирано дека станува збор за Т.Д.(76) од струшкото с.Ливада, кој управувајќи го возилото, изгубил контрола и излетал од патот.

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција.

Фото: Архива

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...