14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Народот прашува каде се тие 730 работници и 365 машини што ќе...

Народот прашува каде се тие 730 работници и 365 машини што ќе го прават автопатот Охрид – Кичево??!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Новинарските екипи излегоа на терен да проверат како 730 работници со 365 машини го прават автопатот Киево Охрид, но од нив ни трага ни глас !!!

Од излез на Ботун до влез во Издеглавје ни трага ни глас од 700- те работници кои треба го градат автопатот Кичево-Охрид. Слична е сликата и низ останатиот реон на Дебарца. Ниту има кран ниту се става асфалт, а пак за спојување на мостови и да не говориме.

Да потсетиме: се работи за 60 километри автопат, започнат од претходната власт кој веќе требаше да биде готов.

РЕКЛАМА
- Реклами -