34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаСветВо големиот пожар на пристаништето во Хрватска изгоре и јахтата на бившиот...

Во големиот пожар на пристаништето во Хрватска изгоре и јахтата на бившиот од Северина.

И јахтата на познатиот српски бизнисмен Милан Поповиќ, познат и како поранешен сопруг на пејачката Северина, изгоре во големиот пожар кој проголта повеќе од пет бродови во марината Каштел Гомилица во Хрватска

Поповиќ за хрватските медиуми потврди дека јахтата изгорела во пожар во Каштел.

– Да, и мојата јахта изгоре – изјави Поповиќ за порталот 24 Сата.

Во марината Каштел Гомилица во Хрватска се наоѓаат најскапите бродови и јахти. Уништени се неколку бродови, два потонале, а пет се уништени.

Пожарникарите се бореле со пожарот скоро два часа. Се слушале експлозии по што настанал голем пламен.

Северина има син со Поповиќ.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...