14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Свет Во големиот пожар на пристаништето во Хрватска изгоре и јахтата на бившиот...

Во големиот пожар на пристаништето во Хрватска изгоре и јахтата на бившиот од Северина.

Translate (Eng):[gtranslate]

И јахтата на познатиот српски бизнисмен Милан Поповиќ, познат и како поранешен сопруг на пејачката Северина, изгоре во големиот пожар кој проголта повеќе од пет бродови во марината Каштел Гомилица во Хрватска

Поповиќ за хрватските медиуми потврди дека јахтата изгорела во пожар во Каштел.

– Да, и мојата јахта изгоре – изјави Поповиќ за порталот 24 Сата.

РЕКЛАМА

Во марината Каштел Гомилица во Хрватска се наоѓаат најскапите бродови и јахти. Уништени се неколку бродови, два потонале, а пет се уништени.

Пожарникарите се бореле со пожарот скоро два часа. Се слушале експлозии по што настанал голем пламен.

Северина има син со Поповиќ.

- Реклами -