34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалничката на Арачиново збесна: Kaко можевте да ја украдете единствена пумпа за...

Градоначалничката на Арачиново збесна: Kaко можевте да ја украдете единствена пумпа за вода !!

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Рамадани-Халими, преку Фејсбук остро реагираше на, како што рече, кражбата на пумпата за вода во селото Мојанци. Халими вели дека е причинета голема штета, притоа барајќи од полицијата да ги открие сторителите на делото..

„Неодамна нпознати луѓе направија незамислива и многу сериозна штета. Во селото Мојанци на местото каде се реализираше проектот за водоснабдување беше украдена единствената пумпа за вода од бунарот број 2, по првата кражба каде пумпите беа ограбени. Сторителите на овие дејства им нанеле голема и небадоместлива штета на граѓаните, семејствата, заедницата и општината како целина, а исто така и на самите себе.

Од тука ви велам дека вие бескрупулозните лица ќе бидете срамота на Арачиново и исто така апелираме до сите да бидете свесни и да го ставите прстот на главата како можете да придонесете за развој и подобрување на социјалните услови и да не го уништувате општеството и идните генерации со вакви вандалски дела “, пишува Халими.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...