10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Груби се пофали: Apмиjaта доби Албанец генepaл (Фото)

Груби се пофали: Apмиjaта доби Албанец генepaл (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Честитки за новата позиција генерал Бесник Емини,

За прв пат, еден Албанец се назначува за командант на оперативната команда во Куманово, команда која е двигател на целата армија.

Генералот Бесник Емини беше активно вклучен во процесот и преговорите со НАТО се до полноправното членство на Република С. Македонија во овој сојуз”, пишува на Фејсбук првиот вицепремиер Артан Груби.

РЕКЛАМА