0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија 19 годишен штипјанец пукал кон поголема група луѓе кои си седеле пред...

19 годишен штипјанец пукал кон поголема група луѓе кои си седеле пред продавница..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Е.А.(19) од Штип затоа што во два наврати, на 02.06. и 03.06.2021 пред продавница на ул.„Черења“ во Штип, каде била насобрана поголема група на граѓани, од неговото патничко моторно возило „ауди“од огнено оружје испукал неколку куршуми, известуваат од МВР.

Во врска со случајот на службен разговор се повикани повеќе лица, а запознаен бил и Јавен обвинител и се работи на целосно комплетирање на случајот, по што против Е.А. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ММС

РЕКЛАМА