21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМерко: Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал...

Мерко: Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал цело село

Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал цело село и животите на радождани, вели во интервју за ТВ24, градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко.

– Ако најдете објекти од тврда градба, кои се дивоградби, ќе сносам одговорност, вели Мерко.

За него критиките од УНЕСКО се апсурдни, тврди – ја водев општината во правилната насока.

Чека „амин“ од ДУИ за да се кандидира за нов четврти мандат како градоначалник.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...