19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Мерко: Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал...

Мерко: Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал цело село

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако ги урнам платформите во Радожда како да сум го урнал цело село и животите на радождани, вели во интервју за ТВ24, градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко.

– Ако најдете објекти од тврда градба, кои се дивоградби, ќе сносам одговорност, вели Мерко.

За него критиките од УНЕСКО се апсурдни, тврди – ја водев општината во правилната насока.

РЕКЛАМА

Чека „амин“ од ДУИ за да се кандидира за нов четврти мандат како градоначалник.

- Реклами -