19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Денот на македонското воздухопловство прославен со грчки авиони

Денот на македонското воздухопловство прославен со грчки авиони

Translate (Eng):[gtranslate]

Да славиш ден на македонско воздухопловство, а на прослава да ти прелетуваат
авиони на друга држава (затоа што немаш свои!), е срамно и жално за државата,
за Армијата и за целиот народ.
ПС. На сите припадници на воздухопловниот ВИНГ им го честитам Денот на
единицата.
Ова е пораката на професорот Александар Нацев во врска со прелетот на грчките
авиони над македонска територија по повод празникот, настан за кој информираше
министерката за одбрана Радмила Шеќеринска.

РЕКЛАМА
- Реклами -