27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Забава (ВИДЕО) БАЈДЕН СЕ “ИЗГУБИ“ НА САМИТОТ НА Г7: Неговата сопруга притрча и...

(ВИДЕО) БАЈДЕН СЕ “ИЗГУБИ“ НА САМИТОТ НА Г7: Неговата сопруга притрча и го одведе за рака како мало дете

Translate (Eng):[gtranslate]

Aмериканскиот претседател Џо Бајден се изгуби на самитот на Г7 во петокот! Залута и се чинеше дезориентиран јавува Jewish Voice.

„Како течат состаноците во Корнвол, господине претседател?“, праша некој од луѓето од градината каде што седеше претседателот на Соединетите држави за време на паузата.

Збунет, Бајден се сврте и рече: „Молам?“

РЕКЛАМА

„Како течат средбите во Корнвол?“, праша по втор пат.

„Многу добро“, рече Бајден, делувајќи отсутно, а неговата сопруга Џил веднаш скокна да помогне.

„Ајде!“, му рече, фаќајќи му ја раката и одведувајќи го како изгубено дете.

На снимката се гледа како набљудувачите гласно се смеат на американскиот претседател!

 

- Реклами -