21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Струга полека но сигурно, станува град од бајките: По шеталиштето блесна и...

Струга полека но сигурно, станува град од бајките: По шеталиштето блесна и Црн Дрим !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

По само извесен период откако Струга доби декоративна чаршија со чадори, сега повторно новина од градот на мостовите.

Овојпат, станува збор за светлечка декорација на реката Црн Дрим, која е збогатена со светилки долж нејзиниот тек.

Ефектот посебно се доловува во вечерните часови кога светиките се прелеваат низ водите во Дрим.

РЕКЛАМА

- Реклами -