23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава Му тргна со жените: Поранешниот директор Роберт ја замени Агнеса со друга...

Му тргна со жените: Поранешниот директор Роберт ја замени Агнеса со друга плавуша?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот директор на Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) Роберт Орданоски, од почетокот на оваа година, се случуваше вистинска љубовна драма.

Тој на необичен начин на Фејсбук, со јавен статус објави дека се разведува од својата сопруга Агнеса. Оваа информација, тој ја сподели нарекувајќи на Агнеса „фотошоп барбика“.

Тој рече дека Агнеса се оладила од него оти веќе не е директор. Поводот за објавата беше роденденот на неговата ќерка.

РЕКЛАМА

По ова се огласи и Агнеса со изјава за „Фокус“. „Брачните проблеми и недоразбирања се решаваат во четири очи, а не на социјални мрежи!

Таа додала дека со Ордановски се во брак 18 години и проблемите треба да ги решат меѓу нив, цивилизирано, а не јавно.

Се чини дека сега тие и официјално ја завршија својата врска, својот брак, на цивилизиран начин. Роберт Ордановски синоќа на социјалните мрежи напиша:

„Конечно заврши повеќемесечната сага… Агнеса Органџиева, ти благодарам за 19те прекрасни години и за принцезите што ми ги роди, ти посакувам се најдобро во животот… А јас, јас продолжувам по својот пат“, напиша Ордановски на социјалните мрежи.

Откако се раздели од Робет Орданоски, поранешниот директор на АЕК, Ангеса Органџиева замина на поклоничко патување во Црна Гора, во манастирот Свети Василије Острошки. Изгледа дека во Острог, молејќи се, таа го пронаоѓа својот мир.

И Орданоски, да не е покусо по разводот, сподели пост дека и тој го пронаоѓа својот мир во друшво на згодна плавуша во едно од скопските кафулиња….

Извор: Галама

 

 

- Реклами -