22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Свет Операцијата е успешна, но за жал Кристијан Ериксен никогаш веќе нема да...

Операцијата е успешна, но за жал Кристијан Ериксен никогаш веќе нема да заигра професионален фудбал.

Translate (Eng):[gtranslate]

На крајот се испадна добро, но тоа значи и крај на кариерата, и тоа само на 29 години. Кристијан Ериксен никогаш веќе нема да заигра професионален фудбал.

Откако Данецот ја исплаши целата планета кога падна на теренот за време на натпреварот помеѓу Данска и Финска во првото коло на Еврото, сега ситуацијата се подобрува.

Засега е јасно дека тој нема да може да игра фудбал, но се наведува дека ќе може да води нормален живот. Некои од неговите соиграчи како Дејли Блинд имаа слични проблеми во кариерата, но тие продолжија да играат фудбал. Блинд двапати колабираше на теренот, но сепак игра за Ајакс. Сепак, состојбата на Ериксен е посериозна.

РЕКЛАМА

Во Италија нема да може да игра поради строгите здравствени контроли врз играчите, правилата се многу рестриктивни за играчи кои имаат вакви проблеми.

- Реклами -