23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Туристи следејќи го ГПС системот, со автомобилот се најдоа по Охридското шеталиште

Туристи следејќи го ГПС системот, со автомобилот се најдоа по Охридското шеталиште

Translate (Eng):[gtranslate]

Ваква ситуација имаа туристи од Србија, кои возејќи низ стариот дел на Охрид, а следејќи го ГПС системот се најдоја на главнато Охридско шеталиште, поточно на улицата Св. Климент Охридски.
Збунети, што се единствен автомобил по чаршијата помош побараа од шетачите.

Видео:ohrid1

РЕКЛАМА
- Реклами -