24.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Македонските навивачи од Амстердам се вратија со искршени автомобили и ограбени !!!

Македонските навивачи од Амстердам се вратија со искршени автомобили и ограбени !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Горко искуство доживеаја дузина македонски навивачи, меѓу кои и охриѓани, кои допатуваа со автомобили во Амстердам да го следат натпреварот помеѓу фудбалските репрезентации на Холандија и Македонија, што се одигра вчера во рамки на Европското првенство. Имено, повеќе автомобили на македоснки фанови, за време на одигувањето на натпреварот биле обиени и ограбени. Одземени биле лични документи, разни предмети и добра, како и поголема сума пари.. Пишува: ohridnews

Извор:ohridnews

РЕКЛАМА
- Реклами -