27.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Турска новинарка на македонски јазик направи интервју со Пандев

ВИДЕО: Турска новинарка на македонски јазик направи интервју со Пандев

Translate (Eng):[gtranslate]

Горан Пандев на Европското првенство против Холандија го одигра последниот натпревар за национален дрес и стави крај на репрезентативната кариера, а за ова вест се пишува и зборува ширум светот.

Голем број на сегашни и поранешни фудбалери испраќаат пораки до Пандев преку медиумите, преку социјалните мрежи, потврда уште еднаш колку е голем Горан Пандев во светскиот фудбал.

Сејхан Шашко е турска новинарска која направи интервју со Горан Пандев на својата телевизија, и притоа целото интервју го направи на македонски јазик. Инаку водителката Шашко е по потекло од Охрид.

РЕКЛАМА

- Реклами -