23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава После оваа објава на Дунавка и вие ќе пуштите некоја солза: Точно...

После оваа објава на Дунавка и вие ќе пуштите некоја солза: Точно е дека се разведувам, наместо тој да ме слуша мене ја слушаше мајка му !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот директор на финансиската полиција Ване Цветанов и неговата неколку
месечна сопруга Дунавка Трифуновска очигледно ја завршиле својата љубовна приказна.
Ване на својот Фејсбук профил напиша пост во кој на долго објасни за јавноста и блиските
дека се разделиле со Дунафка и дека ќе се посвети на кариерата.

Полсе оваа објава и Дунавка се одлучи да си ја отвори душата преку социјалните мрежи и да ја открие причината за разделбата..

Нејзиниот статус во целост:

РЕКЛАМА

„Иако #фб за мене не е медиум како и злоупотребата на моето име на истиот во определени статуси со цел да бидат сензационалистички е одобрен, моите одлуки се истите што сум ги донела во јуни минатата година.
Истата сум и јас.
Мојата одлука дека минатото не треба да „пушта ларви“ во сегашноста, а ни малку да биде „едно“ со иднината, кога ќе биде испочитуван ,тогаш може да гледаме други епизоди.
До тогаш, господинот треба да се посвети на своите обврски, своите функции и своите деца.
Дали тоа ќе го направиме во локален, европски стил или погубно во идејата „како мама каже…“ е личен избор.
Како носител на јавна функција во овие времиња треба да умее да ги постави своите државнички интереси пред личните.
Тоа е мојот став и денес и вчера и пред една година. Тоа е мој став и во понеделникот кога се видовме пред сведоци на тајна закажана средба од негова страна на која не бев информирана дека ќе биде присутен!
Јас тајни немам.
Чувам туѓи тајни, тоа го правам маестрално.
Некогаш треба да умееш сам да ги надминеш облаците, за да го имаш сонцето“ – јасна е Дунавка.

- Реклами -