21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Министерката Мила Царовска со поддршка кон ЛГБТ: Градиме образование без стереотипи и...

Министерката Мила Царовска со поддршка кон ЛГБТ: Градиме образование без стереотипи и предрасуди..

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска застана во првиот ред за поддршка за ЛГБТ заедицата во Македонија.

Taa преку социјалните мрежи ни порача:  Создаваме општество кое ја негува културата и богатсвото на различностите.
Градиме образование без стереотипи, предрасуди и дискриминација, затоа што еднаквоста се учи од најмала возраст.
Верувам дека сите ние заеднички ќе овозможиме секој граѓанин да ги ужива своите права. Затоа што само за такво општество вреди да се бориме.

РЕКЛАМА
- Реклами -