23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Наместо Куманово-КуШаново: Сите му се смеат на премиерот Заев откако пишуваше на...

Наместо Куманово-КуШаново: Сите му се смеат на премиерот Заев откако пишуваше на школска табла

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев вчера беше во Куманово. По настанот даде изјава, на социјалните мрежи објави фотографии. Една од нив е и онаа каде тој пишува на табла. На латиница, премиерот пишува „Куманово“, но не личи дека напишал „Куманово“. Во прилог и неколку смешни коментари:

Хххххаа па со бостан купил диплома и еве ви го резултатот, начитан е дечково машала
Човеков се надмина со глупостиве !!! Не ми се верува дека можеше до толку да се мизерни од прв до последен
Овој е премиер. И после се чудиме зошто просечното IQ во Македонија било 82 , најниско во Европа.
И 82 IQ многу е, за народ што избрал ваков премиер.

РЕКЛАМА
- Реклами -