27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПо гласините дека е во болница, се огласи и Бора Чорба: Концертот...

По гласините дека е во болница, се огласи и Бора Чорба: Концертот во Скопје не смее да биде одложен.

Откако српските медиуми објавија дека доцна синоќа Бора Ѓорѓевиќ итно бил хоспитализиран во Белградскиот центар за итни случаи со брза помош, хронтменот на Рибја Чорба објави видео каде вели дека сè е во ред со неговото здравје.

„Секако дека сè е во ред. Ние сме спремни и едвај чекаме да свириме и настапуваме“, вели во видеото, алудудирајќи на тоа дека здравствената состојба му се стабилизирала.

Аволон ја поврди информацијата дека утре екс-југословенската група Рибја Чорба доаѓа во Скопје. Тие испратија официјално соопштение преку социјалната мрежа Фејсбук.

„После информациите што предмалку изглегоа во неколку медиуми дека фронтменот на “Рибља Чорба”, Бора Ѓоргевиќ наводно бил итно хоспитализиран, Ви упатуваме еден поздрав лично од Бора и ве очекуваме сите утревечер во 21 часот на двочасовен рокенрол! Како што може да забележите, вечерва бендот настапува во Крагујевац, а утревечер ни доаѓа во Скопје, по што продолжуваат со својата турнеја во повеќе градови низ Балканот!“, стои во соопштението.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...