22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Претседателот Пендаровски заедно со сопругата на Парадата на гордоста: Почит кон различностите,...

Претседателот Пендаровски заедно со сопругата на Парадата на гордоста: Почит кон различностите, секој има право на избор

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот Стево Пендаровски денеска со својата сопруга беше дел од Парадата на гордоста.

-Почит кон различностите. Да не ги стигматизираме и да не ги изолираме луѓето поради нивната сексуална ориентација. Секој има право на избор, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -