23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ВМРО ДПМНЕ: Имаме премиер кој не ја знае азбуката и не знае...

ВМРО ДПМНЕ: Имаме премиер кој не ја знае азбуката и не знае да пишува !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Заев кој не знае да пишува и е неписмен, е неписмен и за економија, затоа имаме сиромаштија.

Заев знае само да прави криминал. Заев не знае да работи.

СДСМ е единствена партија која краде од народот, и тоа го промовира и се фали со тоа.

РЕКЛАМА

Кризниот данок на горивата како го нарекуваат е трајно покачување на цената на горивата од 4.13 денари и тоа ќе има импликации врз висината на сите цени на производите и услугите кои ги добиваат граѓаните.

Кризниот данок е грабеж на народот, кој претходно го задолжија за над 7 милијарди евра.

Народот преку даноци го плаќа расипништвото и неспособноста на власта. И додека луѓето околу Заев се богатат, народот страда.

Време е да ставиме крај на поделбите на Заев и СДСМ, на граѓани од прв и граѓани од втор ред. Македонија за сите луѓе!

 

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

- Реклами -