21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Како судбината да си поиграла со Скопјанецот Горан: Срцето ме боли, две...

Како судбината да си поиграла со Скопјанецот Горан: Срцето ме боли, две деца ми се починати, а поради лекарска негрижа останав и без моите нозе. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Како судбината да си поиграла со Скопјанецот Горан Стефанов.

– Првите две деца ги изгубив доста млади едното на 7 месеци другото на 9, а сега имам само едно дете 18 годишната ќерка Ивана, и премногу сум благодарен на Бога што ми ја зачува само нејзе.

 

РЕКЛАМА

– Се започнало во 2014 година, додека работел Горан во општина Аеродром, бил приморан да влези во ладна вода во склоп со работата, во тој момент осетил како да го боцнало нешто на ногата, при што веднаш отишол на лекар. Но тука започува неговата голгота. Докторката не го сфатила сериозно, убедувајќи го дека е ова мала гребнатинка и ќе му помине како на кутре.

Горан две години ја молем докторката да му даде упат за да се испита детално, се додека не дошло време кога требало ногата да му ја ампутираат.

Неговата сопруга го молела докторот да ја пресечат и нејзината нога, за да му ја даде на неговиот сопруг за да продолжи да живее нормално, и повторно да заработува пари за да го прехрани семејството…

- Реклами -