31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Мвр трага по крадците: Ограбен апарат за кафе на градскиот базен во...

Мвр трага по крадците: Ограбен апарат за кафе на градскиот базен во Куманово

Translate (Eng):[gtranslate]

Непознат сторител ноќва украл пари од кафемат поставен на градскиот базен во Куманово.

На 26.06.2021 година во 05.28 часот во СВР Куманово било пријавено дека на градскиот базен во Куманово непознат сторител со употреба на сила и подесен предмет отворил апарат за кафе и одзел пари, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Екипа на СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА

Никола Ивановски

- Реклами -