Охрид спремен за посетата на Заев: Се откажа дури и минирањето на автопатот Кичево-Охрид, кое беше најавено предходно…

Минирањето на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, кое беше најавено за денеска, е одложено за понеделник, информира АМСМ.

Според најавата, сообраќајот на овој патен правец во понеделник ќе биде во прекин помеѓу 12:00 и 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути.

Инаку денеска во посета на Охрид, каде се одржува и Преспа форумот за дијалог, е премиерот Зоран Заев. Тој заедно со градоначалникот Константин Георгиески изврши увид на состојбата на плажите кои изминатиов период се уриваа.

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here