34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаОхрид спремен за посетата на Заев: Се откажа дури и минирањето на...

Охрид спремен за посетата на Заев: Се откажа дури и минирањето на автопатот Кичево-Охрид, кое беше најавено предходно…

Минирањето на патниот правец А2 Кичево – Охрид, на делницата Пресека – село Врбјани, кое беше најавено за денеска, е одложено за понеделник, информира АМСМ.

Според најавата, сообраќајот на овој патен правец во понеделник ќе биде во прекин помеѓу 12:00 и 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути.

Инаку денеска во посета на Охрид, каде се одржува и Преспа форумот за дијалог, е премиерот Зоран Заев. Тој заедно со градоначалникот Константин Георгиески изврши увид на состојбата на плажите кои изминатиов период се уриваа.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...