22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Двајца Скопјани влегле во болница, па им ги украле медицинските средства...

Двајца Скопјани влегле во болница, па им ги украле медицинските средства…

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар приведен е И.Т.(37), а на разговор бил повикан В.П.(36), двајцата од Скопје, известуваат од МВР.

И двајцата биле повикани поради сомнение за кражба на медицински средства од здравствена установа во Скопје извршена на 22/24.06.2021.

По комплетирањето на службениот материјал ќе следува кривична пријава.

РЕКЛАМА

mms

- Реклами -