27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонска свада во дијаспората: Кумот пристигна со багер. (Видео)

Македонска свада во дијаспората: Кумот пристигна со багер. (Видео)

Свадбата не смее да биде само еден чин во кој треба само со музика и со оро да се оди по невестата, во свадбите мора и да има по малку хумор за да се памети тој ден за век и векови. Taka и на оваа Македоснка свадба која се прави во дијаспората кумот се одлучил да ги насмее сите присутни гости при што пристигнал со мини багерче, а музичарите како што си е редот го пречекуваат со ора и песна…

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...