23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава Македонска свада во дијаспората: Кумот пристигна со багер. (Видео)

Македонска свада во дијаспората: Кумот пристигна со багер. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Свадбата не смее да биде само еден чин во кој треба само со музика и со оро да се оди по невестата, во свадбите мора и да има по малку хумор за да се памети тој ден за век и векови. Taka и на оваа Македоснка свадба која се прави во дијаспората кумот се одлучил да ги насмее сите присутни гости при што пристигнал со мини багерче, а музичарите како што си е редот го пречекуваат со ора и песна…

РЕКЛАМА
- Реклами -