23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Шумската полиција од Струга ја пронајде изчезнатата бабичка, од село Вишни.

Шумската полиција од Струга ја пронајде изчезнатата бабичка, од село Вишни.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 10:00h.од страна на патролата во состав од зам.командир Жарко Шајноски и шумскиот полицаец Јованчо Блажески, во место викано “Долој” атар на с.Вишни, во провалија длабока 30м. ја пронајде изчезнатата 79 годишна бабичка, која била изчезната претходниот ден после 13:00h. Бабичката иако била падната во провалија толку време, истата била здрава и жива.

Шумската полиција учествувала и во извлекувањето на бабичката.

Потрагата почнала во 08:30h по претходна пријава од нејзината ќерка кога ја видела патролата од шумска полиција во атарот на с.Вишни. По кажување на мештаните бабичката била пензиониран здравствен работник, која живеела во викендичка во с.Вишни, а на мештаните им имала помогнато безброј пати кога имале здравствени проблеми.

РЕКЛАМА

охрид1

- Реклами -