31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Се преврте полициско возило во Скопје –тројца полицајци се повредени

Се преврте полициско возило во Скопје –тројца полицајци се повредени

Translate (Eng):[gtranslate]

Тројца полицајци се повредени откако полициско возило се превртело ноќеска во сообраќајка што се случила на крстосницата на улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во скопската населба Карпош.

-На 10.07.2021 во 03,37 часот во Скопје на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со ул.„Орце Николов“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „шкода јети“ сопственост на МВР, а управувано од К.Н. и патничко моторно возило „мицибуши спејстар“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(41) од Скопје. Во незгодата со повреди се здобиле возачот (полициски службеник) на возилото “шкода јети“ и двајца сопатници (поолициски службеници) од истото возило, по што им била укажана помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје, велат од МВР .

РЕКЛАМА
- Реклами -