21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Почина велосипедистот кој беше прегазен од 20-годишник

Почина велосипедистот кој беше прегазен од 20-годишник

Translate (Eng):[gtranslate]

Денеска во 10:30 часот било пријавено дека на булевар „Кочо Рацин”, патничко возило „опел корса”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(20) од село Батинци, скопско, удрило во велосипед, управуван од Б.Љ.(54) од Скопје.

„По незгодата велосипедистот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски”, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје“, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -