23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Шилегов - Скопје го заслужува најдоброто и благодарам на СДСМ за довербата...

Шилегов – Скопје го заслужува најдоброто и благодарам на СДСМ за довербата за кандидатурата

Translate (Eng):[gtranslate]

„На седницата на Извршниот одбор на СДСМ која се одржа вчера и официјално беше потврдена мојата кандидатура за градоначалник на Скопје на претстојните избори, изјави скопскиот градоначалник Петре Шилегов ѝ се заблагодари на партијата откако извршниот одбор на СДСМ на седницата која се одржа синоќа официјално беше потврдена неговата кандидатура за уште еден мандат на претстојните локални избори..

Упатувам огромна благодарност до мојата матична партија за довербата и поддршката. Скопје го заслужува најдоброто, продолжуваме заедно во нови победи“, напиша Шилегов на Фејсбук.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, синоќа по седницата на Извршниот одбор ги соопшти имињата на првите 30 кандидати за градоначалници на кои владејачката партија ќе им даде поддршка и додаде дека врз основа на анкетите го избрале најдоброто.

РЕКЛАМА
- Реклами -