23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Морачанин: Струјата не треба да биде евтина, зошто ако е евтина ќе...

Морачанин: Струјата не треба да биде евтина, зошто ако е евтина ќе трошиме многу електрична енергија, а нели треба да се штеди?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, коалицискиот партнер на СДСМ, од собраниската говорница порача дека струјата не треба да биде евтина, односно дека граѓаните треба да плаќаат поскапа електрична енергија.

Мојот став е сосема поразличен. Јас сметам дека електричната енергија не требада биде евтина, затоа што ако струјата е евтина, тоа доведува до поголема потрошувачка, а ние треба да ја штедиме електричната енергија – порача Морачанин.

РЕКЛАМА
- Реклами -