22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаЗабаваНе пропуштајте: За само 30.000 денари добивате Ултра ВИП пакет за Саша...

Не пропуштајте: За само 30.000 денари добивате Ултра ВИП пакет за Саша Ковачевиќ во Охрид!

Балканската музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ доаѓа во Охрид, и ќе настапи на плажата Аквалина на 17-ти јули. Најавата за неговото гостување веќе е објавена од страна на организаторот ,,I-Vents event”, а цената на пакет влезниците ја остави јавноста во неверување.

Дури 30.000 денари изнесува пакетот наречен Ултра ВИП, а се нудат шест влезници и шише пијалок по избор. Во понудата може да се избира помеѓу неколку вида на виски или пак шампањ.

Поевтината варијанта е 12.000 денари за четири влезници и шише шампањ, а најевтината изнесува 6.000 денари, за четири влезници и шише вино.

Од продукцијата информираат дека во понудите е вклучен избор на висока маса или ВИП сепаре, односно Ултра ВИП пакетите вклучувале маса покрај базен и услуга од бар девојки и момци за секоја маса. Потенцирано е дека местата се ограничени.

И Ковачевиќ со видео порака им порача на своите обожаватели дека доаѓа во Охрид, со зборовите – Едвај чекам да ве видам! Како предгрупа ќе настапат Блу Бенд.

Саша е еден од низата на странски пејачи кои по укинувањето на забраната за настапи доаѓаат во Македонија. Еден ден пред настапот во Охрид, тој ќе пее во Струмица, во клубот Аватар. На 25-ти пак, овој месец, ќе настапи во Битола, во казино.

Десетици концерти на познати српски и хрватски музички ѕвезди веќе се одржаа ширум земјава, а за летниот период се најавени голем број на познати имиња кои ќе настапат пред нашата публика.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...