31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија СДСМ: Од денеска ќе одиме од врата до врата да ги посетиме...

СДСМ: Од денеска ќе одиме од врата до врата да ги посетиме граѓаните и да ги прашаме што им треба !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од денеска започнуваме со нова фаза на интензивните теренски активности, СДСМ оди од врата до врата, пред домовите на нашите сограѓани. Тимови во секоја општинска организација, партиски функционери и членови ќе го посетат секој дом, секое семејство, да разговараме за сработеното но, и да ги слушнеме нивните потреби најави на прес конференција организацискиот секретар на СДСМ, Мартин Попов.

РЕКЛАМА
- Реклами -