24.9 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Забава Старо и младо на нозе: Елена Велевска заедно со маестро Челик го...

Старо и младо на нозе: Елена Велевска заедно со маестро Челик го развеа знамето од Кутлеш во село Волино.

Translate (Eng):[gtranslate]

По повод празникот Св. Недела, голем број верници го посетија истоимениот манастир во село Волино охридско- Општина Дебрца родното место на градоначалникот Зоран Ногачески.

За оваа забава заолжени беа “Челик бенд” и пејачката Елена Велевска. Прилепчанката Елена заедно со маестро Челик настапија со знамето од Кутлеш и предизвика воодушевување кај присутните, но исто така и кај фановите на социјалните мрежи.

Во продолжение ќе ви прикажеме како изгледаше сето тоа, и во какво светло поминаа оваа забава.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -