31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Македонски aвтoбyc пoлн co тинejџepи кoj ce вpaќaл oд Грција cтaвeн вo...

Македонски aвтoбyc пoлн co тинejџepи кoj ce вpaќaл oд Грција cтaвeн вo изoлaциja пopaди eдeн пoзитивeн cлyчaj

Translate (Eng):[gtranslate]

Автобус со патници кои на 20 јули се вратиле од летување во соседна Грција е ставен во изолација поради еден сомнителен случај на болеста, пишува СДК.мк.

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) Ирена Сотирова-Бухова за порталот истакнува дека досега на четири патници им е издадено решение за изолација.

Таа додава дека еден од нив е со симптоми и ќе биде тестиран утре.

РЕКЛАМА
- Реклами -