18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Свет Илјадници луѓе протестираа во Сиднеј и другите австралиски градови против рестриктивните мерки

Илјадници луѓе протестираа во Сиднеј и другите австралиски градови против рестриктивните мерки

Translate (Eng):[gtranslate]

Илјадници луѓе протестираа во Сиднеј и другите австралиски градови против рестриктивните мерки воведени поради зголемиот број новозаразени со делта сојот на корона вирусот. Скоро никој од демонстрантите не носеше заштитна маска.

Властите порачаа дека протестите се незаконски и преставуваат кршење на одредбите за јавно здравје.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -