18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше...

Аxмети се качи на тапан на свадба во родниот Зајас, го водеше и орото со знаме во раката

Translate (Eng):[gtranslate]

Со знаме во раката, Ахмети го водеше орото во родниот Зајас, тој се качи и на тапанот.

На социјалните мрежи се појави видео на кое лидерот на ДУИ Али Ахмети води оро и ужива во звуците на албанскиот мелос со зурли и тапани, на свадба во неговото родно Зајас.

РЕКЛАМА

Кога срцето ти пее, а душата игра, пишуваше на една од објавите како опис за видеото со Ахмети, кој бил главен гостин на свадабата на еден од неговите внуци.

Д-р Али Ахмети е роден на 4 јануари 1959 во село Зајас и е водач на Демократската унија за интеграција.

Ахмети е главен гостин на свадбата на својот внук во Зајас и покажа дека освен лидерски и дипломатски способности, успешно знае да го води орото – буквално.

- Реклами -