18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Државјанство ќе се добива и со пополнет Панини албум од ЕУРО2020

Државјанство ќе се добива и со пополнет Панини албум од ЕУРО2020

Translate (Eng):[gtranslate]

Сатира

Нов амандман на Законот за државјанство, со кој треба уште повеќе да се олесни процедурата при добивање документи од Нашата Земја, е додаден денес од страна на Собранието и стапува на сила веднаш откако ќе биде објавен во Службен весник.

Со него се предвидува државјанството да им биде достапно на сите што до органите ќе достават пополнет Панини албум, а со него и дупли сликички од најмалку тројца фудбалери од нашата репрезентација.

РЕКЛАМА

Оваа пречка во процедурата е ставена намерно со цел да ги одврати несериозните и да ги привлече само најпосветените,кои на дело ќе докажат дека се подготвени да ѝ бидат лојални граѓани на Нашата Земја.

Текстот е сатиричен

Од Иљче https://kooperacija.mk/profil/%D0%98%D1%99%D1%87%D0%B5

- Реклами -