18.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Свет Четиригодишно девојче починало откако со часови било затворено во автомобил во БиХ

Четиригодишно девојче починало откако со часови било затворено во автомобил во БиХ

Translate (Eng):[gtranslate]

Според медиумите, причината за смртта била жешкото време, односно екстремното прегревање. Се уште не е јасно како толку време девојчето било оставено во автомобилот од нејзиното семејство.Јавното обвинителство на Бања Лука соопшти дека телото на детето, родено во Германија, било пронајдено вчера околу 16.30 часот.

Со цел да се утврди точната причина и околностите за смртта на детето, дежурниот обвинител нареди да се изврши обдукција во Институтот за судска медицина на Република Српска и да се преземат сите истражни дејствија и мерки.

Истрагата на лице место ја спроведе дежурниот обвинител на Јавното обвинителство во областа Бања Лука, Синиша Марковиќ, со полицајците на полициската управа во Бања Лука.

РЕКЛАМА

Макфакс

- Реклами -