34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Беќаровски: Tестирајте се, настинката не ви е ниту од климата, ниту...

Д-р Беќаровски: Tестирајте се, настинката не ви е ниту од климата, ниту од испотената маица од топлото време

Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски со објава на социјалната мрежа Фејсбук, апелира лицата кои одат да се вакцинираат прво да се тестираат, бидејќи коронавирусот е раширен.
„На 2 јули Ве замолив сите гастарбајтери при влез во Македонија да имаат негативен тест или да се вакцинирани. Не ме послушавте.

 

На 31 јули Ве предупредив дека од 10 август ќе имаме вртоглав пораст на заразени и денес се веќе 518. Не верувавте и навредувавте.

На 10 август конечно, поради мерките од Комисијата, нагрнавте по вакциналните пунктови, а јас Ве замолувам прво истестирајте се, вирусот веќе е премногу раширен.

„Настинката“ не Ви е ниту од климата, ниту од испотената маица од топлото време. Знам дека нема да ме послушате!“, пишува д-р Беќаровски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...