21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаДиректорот Стојанче: Кога ќе излезам на улица луѓето сакаат да се сликаат...

Директорот Стојанче: Кога ќе излезам на улица луѓето сакаат да се сликаат со мене, се чуствувам како вистински херој.

-Јас на улица се чувствувам како херој. Мене граѓани ми пријдуваат скеојдневно. Синоќа пет – шест луѓе дојдоа да се сликаат со мене.
Оставте ги социјалните мрежи. Каде се овие луѓе кога одам по улица да ми пристапи и да ми каже дека нешто е погрешно?!, рече во емисијата Стадион на Канал 77, директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов.

Тој смета дека нема пропусти во справувањето со пожарите и рече дека не чувствува потреба да им се извини на граѓаните.
Непотребна е споредбата со Грција, смета Ангелов, бидејќи од пожарите излеговме без жртви.
-Штетите во Кочани се напумпани. Во градот Кочани има само еден изгорен покрив и една надвор од градот.
Изгорените возила се олупини, на трупци. Видов дека беше зафатен еден стар трактор, рече Ангелов во Стадион.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...