1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Забава Уште еднаш ја покажа својата хуманост: Парите од наградата на Летен фолк...

Уште еднаш ја покажа својата хуманост: Парите од наградата на Летен фолк хит, Гавазова повторно ги донираше!

Translate (Eng):[gtranslate]

Актрактивната Македонска фолкерка Сузана Гавазова оваа година настапи на изборот на летен фолк хит со нејзиниот хит Бум бум. Гавазова беше пречекана како вистинска ѕвезда, со свое обезбедивање и личен шофер.

После нејзниот настап нејзините обожаватили ја пречекале Гавазова позади сцената за да и земат автограм.

Сузана го освои второто место на изборот за летен фолк хит, а парите од наградата ги додели за оние на кои им се најпотребни. Задачата на Градоначалникот на општина Новаци е да избере на кое семејство овие пари му се најпотрепни, со што Гавазова уште еднаш ја докажа својата хуманост.

РЕКЛАМА