22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаконот во оваа држава не важи за сите исто: Автомобилот на Жерновски...

Законот во оваа држава не важи за сите исто: Автомобилот на Жерновски подигнат, па вратен со возило на пајак службата

На социјалните мрежи попладнево се појавија фотографии од поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски.

На фотографиите се гледа дека неговото непрописно паркирано возило најпрвин е подигнато од страна на „Пајак службата“, но по интервенцијата истото е вратено на старата локација. Според објавите на социјалните мрежи, може да се забележи дека и поранешниот градоначалник Жерновски како интервенира за исправање на наводната „грешка“ направена од страна на вработените во „Пајак службата“.

На социјалните мрежи граѓаните прашуваат: Дали законите важат за сите и зошто се прават исклучоци за функционерите кои не ги почитуваат правилата во сообраќајот.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...